DIVADLO POLÁRKA a DIVADLO ALDENTE BRNO uvede komponovaný večer s názvem BÝT ČI NEBÝT spolu?

V rámci Týdne pro inkluzi v Divadle Polárka v Brně pořádá Divadlo Aldente komponovaný večer s divadelně-inkluzivním titulem Být či nebýt SPOLU? Ve čtvrtek 20. října v 17:30. Čeká nás:

  1. Výstava figurín v siluetách lidí s Downovým syndromem, které boří mýty o tomto postižení (figuríny ve foyer divadla po celý týden)
  2. Krátké humorné představení s názvem „Kdopak by se toho bál?“, kde herci s postižením vedle herců bez něj řeší s nadsázkou své životní možnosti
  3. Panelová diskuse o inkluzi, kde budou hosty děti ve věku 8-14 let, a to jak spolužáci handicapovaných dětí, tak děti s handicapem nebo děti, které se naopak s handicapem nikdy nesetkaly. Diváci (především dospělí) tak uslyší kromě názorů odborníků na předtočených videích hlasy samotných dětí, jichž se inkluze týká především a jejichž názory mohou být obohacující. Tato diskuse bude současně přenášena prostřednictvím youtube kanálu, takže „živě“ nebo posléze na záznamu mohou diskusi sledovat i lidé mimo prostory divadla

Divadlo Polárka se významným způsobem zapojilo do Týdne pro inkluzi a ve spolupráci s Divadlem Aldente Brno pořádá od 20. – 23. 10. tématický program, který zahrnuje několik představení, panelovou diskusi, workshopy a výstavu.

Kde: Divadlo Polárka, Tučkova 34, Brno

Kontaktní osoby:

Divadlo Polárka: Jan Cimr, 776854579, cimr@divadlopolarka.cz, www.divadlopolarka.cz
Divadlo Aldente: Jitka Vrbková, info@divadloaldente.cz, www.divadloaldente.cz